About Us

Who we are, what we do, why & how we do it ...

Hakkımızda

Biz kimiz;  ‘tartan design’ endüstriyel tasarım şirketi 2007 beri ürün geliştirmeye odaklanmış çok yönlü bir endüstriyel tasarım firmasıdır. 10 yıldan uzun süredir dış ve iç mekân mobilyalarından, elektrikli ve elektriksiz ev aletlerine kadar birçok farklı ürün grubu içine alan geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.

Uzun yıllara dayanan deneyimimizle geliştirdiğimiz tasarım yöntemleri sayesinde, markanın geçmişten gelen değerlerini koruyarak, gelecekte hangi değerleri temsil etmesi gerektiğini birlikte yeniden şekillendiriyoruz.

Farklı müşterilerin marka, üretim ve pazar beklentilerini anlayıp, bu beklentilere uygun olacak şekilde geliştirilen ürünlerle markaların pazarda daha doğru konumlandırılmasına ve bu markalar için katma değer yaratılmasına yardımcı oluyoruz.

Neler yapıyoruz, nasıl yapıyoruz?

  • Ürün tasarımı
  • Ürün mühendislik tasarımı
  • Pazar araştırması (Benchmarking)
  • Trend araştırması
  • Marka yönetimi ve ürün stratejilerini oluşturmasında gerekli desteği sağlıyoruz

Ürün tasarımı,  Yenilikçi ve vizyoner yaklaşım ile tasarım sürecine başlıyoruz. Bu alandaki en büyük motivasyonumuz ürün tasarımında rekabetçi form arayışımızı ürünün fonksiyonlarına adapte etmekteki becerilerimiz. Bu becerilerimizi geçmiş deneyimlerimizle harmanlayarak farklı bakış açıları geliştiriyoruz.

Pazar araştırması (Benchmarking); tasarlanacak ürünün bulunduğu kategorideki diğer ürün ve markaları firma ile birlikte inceleyip zayıf ve güçlü yönleri tespit ederek, ürüne pazardaki rakiplerinin önüne geçmesini sağlayacak nitelikler kazandırıyoruz.

Trend Araştırması; Sektörle ilgili trend araştırmaları yapılarak bunlarla ilgili rapor hazırlıyoruz.

Marka yönetimi; Mevcut markanın pazardaki konumunu irdeliyoruz, potansiyel geliştirilebilecek yönleri ve gelecekte olması gereken konumu belirleyerek bunları ürün tasarımına entegre ediyoruz.