Minimalist Tasarım Mobilya

Posted: 2 Kasım 2018-Likes: 0-Comments: 0-Categories: Genel

Binlerce yıldır kullanılan farklı tarzdaki mobilyaların hemen her aşamasında benzerliklere sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte büyük bir medeniyete sahip olan İskandinav merkezli mobilya ürünlerinin de minimalist tarzlarıyla eşsiz bir değere sahip olacağı söylenebilir. Dekoratif anlamda en iyiler arasında bulunan Finlandiyalı sanatçılarla tasarımcıların buluşmasıyla ortaya çıkan organik tasarımlarının büyüleyici yönü de halihazırda herkesi etkileyebilir. İskandinav mobilyası noktasında en iyilerden olan firmamız ise farklı kullanım şekillerine sahip geniş yelpazeli ürünleriyle hizmet vermektedir. İsveç, Danimarka ve Finlandiya üçlüsünden, dünyanın çeşitli bölgelerine yayılan İskandinav stilinin en iyilerini elde edilebilir, sizlere özel, tasarım mobilyalar hazırlamamızı da isteyebilirsiniz.  Ahşap zeminli ve beyaz duvarlı evleri süsleyecek olan mobilyaların en önemli özelliği ise şüphesiz ki minimalist tarzlarıdır.

İskandinav Mobilya Tarzı

Pek çok farklı sanat akımının etkilediği İskandinav mobilyası özelinde şıklığın yanı sıra, sadelik de başlıca unsurlardandır. Eşyaların çok fazla yer kaplamaması için gerçekleştirilen işlemlerle pratik hale getirilmesi de en bilindik hususları arasındadır. Beyaz veya gri haricinde kahve tonları da İskandinav mobilyalarında görülebilir. Tekdüzelik durumu ise renkli aksesuarların kullanılmasıyla kırılabilir, amaçlar doğrultusunda kullanıma hazır hale gelebilecek İkea mobilya örneklerine bakılabilir. Orta kısımda bir halı olabileceği gibi hemen her mobilyanın kolay taşınabilir olması da özelliklerindedir. Herhangi bir masanın hem yemek masası hem çalışma masası olarak kullanılabilmesi mümkündür.
Ayrıca masa kurulumu sırasında içten tabure çıkarılması, masanın katlanmasıyla daha az yer kaplanması da minimalist tasarımlı mobilyaların önemini ortaya koyar. Her ne kadar tek bir ürünün değişik tarzlarda ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanımı söz konusu olsa da şıklıktan bir kaybı olmamaktadır. Her kullanımda sıradanlığın kırılacağını sizler de görebilirsiniz.

İlgi Çekici Minimalist Mobilya Kullanımı

Arzu ettiğiniz tarzda mobilyalarınızın hazırlanmasını sağlayarak en uygun şekilde teslimini yapmaktayız. Hızlı hayatın getirilerinden olan pratik kullanım ile eşyalarınızın tam anlamıyla minimalist ve pragmatik olmasını da kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Prev / Next Post

Add comment